Wszystko o problemach z potencją

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Zdobądź informacje na temat tego, jak hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje klejnoty, ponieważ odpowiednia troska im poświęcona zagwarantuje ci zdrowie i krzepę seksualną na długie lata.

Testosteron panuje

Najważniejsze transformacje, przez które przechodzi twoje ciało, wyzwalane są przez testosteron i wahania jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w brzuchu matki

Rodzaj połączenia się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec albo jako potencja dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te powstające w embrionie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Pokwitanie

U chłopców dojrzewanie to okres, w którym występuje rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się między 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) ożywiają produkcję testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu wywołuje różne zmiany w wyglądzie oraz zachowaniu chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W czasie, gdy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym efektem aktywności testosteronu jest porost włosów w różnych częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj erekcja